2 грудня 2022 р. викладачка Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу Оксана БУЛАТОВА провела відкритий урок з історії України «Багатовекторність зовнішньої політики України та її наслідки» в групі МБШ-11. В умовах війни, яка триває на нашій землі вже понад 9 місяців, ця тема є актуальною.
     Протягом проведення уроку викладачем було визначено принципи і напрями зовнішньої політики України, подано порівняльний аналіз подій зовнішньої політики в 1991-2022 рр.. Оксана Булатова чітко і доступно обґрунтувала пріоритети сучасної політики нашої держави на міжнародній арені.
     Своє пояснення вона ілюструвала презентаційними матеріалами; здобувачі освіти працювали з картою, опрацьовували зміст Конституції України та історичних документів, висловлювали власну думку, формулювали висновки, працюючи в малих групах. В результаті проведення уроку учні самостійно назвали прорахунки багатовекторного політичного курсу України, визначили стратегічних партнерів нашої держави та переваги від подібного співробітництва у майбутньому.
     Належну увагу було приділено формуванню загальних і громадянських компетентностей здобувачів освіти. Урок був динамічним, його учасники активно взаємодіяли одним з одним.
     При оцінюванні здобувачів освіти використовувалось самооцінювання та оцінювання викладачем за відомими учням критеріями.
     Виклад матеріалу проводився логічно, послідовно, урок проведено на належному науково-методичному рівні. Цей урок має інноваційний характер, відповідає новітнім технологіям навчання, спрямований на підвищення ефективності історичної освіти в сучасних умовах.