Ніч з 25 на 26 квітня 1986 року відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву. Ця ніч забрала дитячий сміх, людські життя, радість, добробут багатьох сімей, а принесла біль, смуток, розпач, смерть. Катастрофа на Чорнобильській АЕС – страшна техногенна катастрофа людства. Радіоактивне забруднення охопило величезну територію Європи. Це боротьба з невидимим ворогом! Ворогом, якого ми не бачимо – а він нас вбиває.
     Чорнобильська катастрофа мала жахливі наслідки, які ми відчуватимемо протягом багатьох десятиліть. Забруднені території та повітря, велика кількість постраждалих та загиблих унаслідок аварії, неймовірно високі дози радіації, отримані людьми та швидке зростання кількості випадків онкологічних захворювань.
     Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами, було відсутнє електропостачання, що не давало змоги насосам працювати на закачування води в резервуари для охолодження, що могло призвести до ще серйозніших катастрофічніших наслідків, чим вибух 4 енергоблока. Станцію звільнили 31 березня.
     Щорічно 26 квітня відзначається День пам’яті жертв трагедії.
     В Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу також були проведені заходи приурочені цьому дню. Протягом дня здобувачі освіти були ознайомлені з подіями того дня та переглянули презентації у супроводі доповідей здобувачами освіти групи П-13 «Чорнобильська катастрофа у цифрах». Також до перегляду здобувачам освіти був представлений відеофрагмет «16 маловідомих фактів про Чорнобиль».

     Завершальним етапом цього дня була участь здобувачів освіти Коваленко Яни, гр. П-13, Лобко Зої, гр. П-13, Кіянченка Юрія, гр. А-25, в пізнавально-інтерактивному хабі «Чорнобиль: минуле, теперішнє, майбутнє», проведений Київським дитячим будинком технічної творчості.