09 травня для учнів і викладачів Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу було проведено виховний захід онлайн до Дня Європи, який відзначається в країнах Європейського союзу та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті.

     Всього в заході взяло участь 82 особи – викладачі та учні.

     Учасникам заходу було продемонстровано відеоролик, присвячений формуванню ідей безпеки в Європі в повоєнні роки, які лягли в основу створення Європейського союзу. Висвітлено ідеї французького економіста Жана Моне, який запропонував об’єднати вугільну та металургійну промисловість Федеративної республіки Німеччини і Франції, щоб окрема країна Європи не була спроможною економічно і технологічно розв’язати війну. На основі цих ідей міністром закордонних справ Франції Робертом Шуманом було запропоновано план часткової економічної інтеграції. 9 травня 1950 року підписано декларацію Роберта Шумана, яка проголошує створення організації, що контролює видобування вугілля та виробництво сталі в ФРН та Франції. В 1951 році було створено Європейське співтовариство вугілля та сталі, яке стало попередником Європейського економічного співтовариства (1957). Подальший розвиток цієї організації, входження до її складу низки країн призвів врешті до утворення Європейського союзу (1992), який нині об’єднує 27 країн Європи, що визнають спільні цінності: повагу до людської гідності, свободу, демократію, рівність, верховенство права, повагу до прав людини. Головна мета Європейського союзу – захищати ці цінності в Європі та сприяти миру та добробуту громадян країн-членів.

     Учням та викладачам було також продемонстровано презентацію, в якій показано хронологію входження країн Європи до Європейського союзу та відзначено цікаві факти з історії, культури Європи.

     Надалі онлайн проведено вікторину «День Європи», в якій активну участь взяли учні перших і других курсів, показали гарні результати в знанні архітектури, географії, історії, традицій Європи.