В той день йшов дощ… Однак це не стримало ентузіазм наших юних екскурсанток і ми, як і планували, вирушили до одного з найстаріших ботанічних садів України, а саме відкритої для відвідування паркової частини Ботанічного саду ім. академіка О. В. Фоміна.
Створення Ботанічного саду сягає корінням 1834 року, в якому був заснований Київський університет ім. Св. Володимира. В 1839 році в саду було висаджено перші рослини, а в 1850 році завершено його впорядкування. З 1894 року по 1914 рік директором Ботанічного саду був всесвітньовідомий учений Сергій Гаврилович Навашин (1857-1930), який відкрив подвійне запліднення у рослин, супутники хромосом, створив наукову школу цитогенетики. В 1915-1935 роках сад очолював професор Київського університету Олександр Васильович Фомін (1867-1935), іменем якого його названо. Нині у Ботанічному саду міститься близько 10000 видів, форм та сортів рослин, зокрема колекції магнолій, рододендронів, водних та прибережно-водних рослин, сукулентів, кактусів тощо. Ботанічний сад є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.
Ознайомившись з історією саду, вирушаємо у сад магнолій, а потім розглядаємо інші ландшафтні ділянки, на яких ростуть акліматизовані та інтродуковані в Києві рослини. Колекція магнолій є найбільшою в Україні і налічує понад 70 видів, гібридів та сортів.