В той день йшов дощ… Однак це не стримало ентузіазм наших юних екскурсанток і ми, як і планували, вирушили до одного з найстаріших ботанічних садів України, а саме відкритої для відвідування паркової частини Ботанічного саду ім. академіка О. В. Фоміна.
     Створення Ботанічного саду сягає корінням 1834 року, в якому був заснований Київський університет ім. Св. Володимира. В 1839 році в саду було висаджено перші рослини, а в 1850 році завершено його впорядкування. З 1894 року по 1914 рік директором Ботанічного саду був всесвітньовідомий учений Сергій Гаврилович Навашин (1857-1930), який відкрив подвійне запліднення у рослин, супутники хромосом, створив наукову школу цитогенетики. В 1915-1935 роках сад очолював професор Київського університету Олександр Васильович Фомін (1867-1935), іменем якого його названо. Нині у Ботанічному саду міститься близько 10000 видів, форм та сортів рослин, зокрема колекції магнолій, рододендронів, водних та прибережно-водних рослин, сукулентів, кактусів тощо. Ботанічний сад є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.
     Ознайомившись з історією саду, вирушаємо у сад магнолій, а потім розглядаємо інші ландшафтні ділянки, на яких ростуть акліматизовані та інтродуковані в Києві рослини. Колекція магнолій є найбільшою в Україні і налічує понад 70 видів, гібридів та сортів.

     В парку, окрім нас, майже немає відвідувачів, а ми, йдучи мокрими алеями, споглядаємо і відчуваємо пробудження природи у цвітінні магнолій, форзиції, сакури, у вологому повітрі та краплинах весняного дощу.

     Деякі трав’янисті рослини та кущі вже квітують, а деякі лише «готуються» до рясного цвітіння.

     Деякі види магнолій вже відцвітають, але більшість, або квітують нині, або лише вкриті квітковими бруньками.

     Форзиція зачаровує красою жовто-гарячих квітів навіть у дощову погоду.

     Надалі піднімаємось на пагорб, щоб побачити сад магнолій згори, оглядаємо старі багаторічні дерева, розпізнаємо вегетативні та квіткові бруньки різних видів рослин. Зустрічаємо білок і спостерігаємо їхню стрімку біганину і стрибки з дерева на дерево. Білки віддавна мешкають у цьому парку…

     В 2017 році на території Ботанічного саду відбулося відкриття пам′ятника «Ворота душі – діалог Тараса Шевченка і Ду-Фу». Витвір виконано у формі двох книг, що уособлюють уявний діалог між двома видатними національними поетами. В 2019 році відкрито пам’ятник видатному корейському поету XX століття Кім Со Волю (1902-1934).

     Нашу екскурсію в Ботанічний сад ім. академіка О.Фоміна завершено і ми вирушаємо оглядати історичні і архітектурні пам’ятки середмістя. Цей дощовий день подарував нам чудові естетичні та інтелектуальні враження… 
     Висловлюємо подяку ученицям групи К-12 та їхній класній керівниці Анастасії Ющик за надані фотографії. Бажаємо подальшого натхнення в пізнанні світу живої природи і успіхів у навчанні!