Конституція України визначає захист Вітчизни обов’язком громадян України, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я в Україні – найвища соціальна цінність. Тому головною метою предмета “Захист України”  є розвиток особистості учнів, формування їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій. Перехід збройних сил України  до переважно якісних параметрів у військовому будівництві ставить більш високі вимоги до психологічної, фізичної та спеціальної підготовки військовослужбовців.

     Закон України “Про військовий обов’язок і військову службу” визначив конкретні завдання підготовки молоді до захисту Вітчизни. Виконання цих завдань доручено передусім навчально-виховним закладам, їх керівникам, усьому педагогічному колективу та, у першу чергу, учителям предмета “Захист України”.

ЗУ1
image (1)
ЗУ2

     Отже, формування всіх цих якостей є конче необхідними для життя і, особливо, в умовах сьогодення. Успішна реалізація цього можлива лише завдяки постійному інтересу учнів до предмета «Захист України». А це є завдання вчителя, організувати навчання таким чином, щоб запалити іскру цікавості та бажання вчитися в кожному учневі (учениці) і, щоб воно не лише не згасало, але й щоразу сильніше спалахувало в їхніх очах.