Автографи – це   не просто дарчі написи.
Це дорогоцвіти людської сердечності й доброти.

Михайло Ониськів

     В нашій бібліотеці зібрано своєрідну колекцію книг із присвятами, подарованих краєзнавцями, літераторами, митцями під час зустрічей та презентацій книг.
        Колекція таких книг у фонді книгозбірні невелика, проте саме автографи авторів надають їм подвійну цінність.
     Книга з автографом це дар, пам’ять, історія. Кожна книга має свою долю, а автограф, напис на книзі робить її унікальною.

     Багаторазовий переможець престижних міжнародних конкурсів кравецької майстерності; успішний бізнесмен, академік, новатор і раціоналізатор. Автор унікального жилетно-макетного методу пошиття чоловічого одягу без примірок, патент на який видано ще 1970 року.
     У період з 1964 по 1998 рік пройшли демонстрації його моделей одягу у більш ніж 60 країнах світу, а продукція під брендом «Михайло Воронін» продається у близько 20 країнах світу, а в Україні представлена як у мережі монобрендових бутіків, так і полібрендових магазинах одягу.
     Перший авторський показ моделей (загалом 30) дизайнера у Голівуді (США) відбувся 1989 року. Костюми у Вороніна замовляли Сільвестр Сталлоне, Роман Віктюк, Володимир Гришко, Микола Басков, інші відомі політики, спортсмени і актори.
     2002 року Михайло Воронін пошиттям смокінгу 500-го розміру (заввишки з триповерховий будинок) встановив світовий рекорд розміру смокінга, який було занесено до Книги рекордів Гіннеса.

             

     Валентина Олександрівна директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Наукова діяльність В. Радкевич спрямована на теоретичне обґрунтування концептуальних засад розвитку професійно -технічної освіти і навчання кваліфікованих робітників в ринкових умовах, а результати її досліджень є засадовими у розробці освітніх стандартів, рамок кваліфікацій, навчальних посібників, певних методик професійного навчання майбутніх кваліфікованих робітників, пошуку та обґрунтуванні шляхів і методів подальшої розбудови галузі.

           

     Дизайнер, голова Національного галузевого партнерства у легкій промисловості Fashion Globus Ukraine. Ініціаторка проекту “Екскурсія Україною по подіуму” про зміни в українській fashion-індустрії.
     У Києві представили платформу для дистанційного освоєння швейних технологій «Професія творити моду». Курс містить 16 розділів з історії швацької справи, зовнішнього вигляду одягу, розробки українських дизайнерів, методів конструювання тощо. У створенні ресурсу взяли участь Голда Виноградська, а також педагоги та майстри КВПУ технологій та дизайну одягу, і це все доступно тепер для здобувачів освіти і тих, хто хоче займатися швацькою справою.

     

     Видатний український композитор, музично-громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, член Національної спілки композиторів України.
     Віталій Дмитрович залишив значний творчий спадок, який, охоплюючи різноманітні теми і практично всі музичні жанри, став значним явищем в історії національної культури другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Віталій Кирейко – автор опер, балетів, ораторій, кантат, симфоній, симфонічних поем, фантазій, численних творів для фортепіано, усіх оркестрових і народних інструментів, понад 100 романсів і хорових творів та інших творів. 

     Просто та щиро пише про Вічне: про тисячолітній Київ і про себе у ньому, про вічну красу тих щоденних дрібниць, які ми не помічаємо, про шляхетність найпрекраснішого та найвеличнішого почуття – Кохання.

     З козацького роду Горових, які отримали шляхетство наприкінці XVII ст. В 1990-ті був одним із тих, хто започаткував Києво-Печерський гуманітарний колегіум, і став його першим ректором. Створив творче об’єднання «Отава», на початку XXI ст., старший науковий співробітник Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Автор книг: «Доки шабля в руці», «Аліпій — перший руський іконописець». У 2009 р. вийшла збірка поезій «Там, за обрієм, коротка мить»
     В 2008 відбулися перші персональні виставки живописних робіт А. Горового. Пише в стилі експресіонізму.
     А. Горовий — один із творців принципів сучасної музейної педагогіки.
     У 2009 р. за сценарієм А. Горового «Стріла заздрощів» був знятий експериментальний художньо-документальний фільм про лікаря-ченця Агапіта. В цьому фільмі А. Горовий зіграв головну роль.
     Починаючи з 2009 р. за сценарієм Анатолія Горового та режисера Богдана Браги на телеканалі «ГЛАС» вийшли документальні фільми:
– «Агапіт. Стріла заздрощів – поєдинок»;
– «Князь – інок. Микола Святоша»;
– «Канівський хорал Любов Міненко»;
– «Що може художник Валерій Франчук?»;
– «Сергей Урусевский»;
– «Художник і час. Іван-Валентин Задорожний».
     В 2014 вийшла друком книжка Анатолія Горового «Забутий митрополит Сильвестр Косов».

     Поет, член Національної спілки письменників України, приймала участь в багатьох поетичних конкурсах. Вірши Вікторії друкувались на сторінках багатьох літературно-художніх журналів, альманахів, антологій, всеукраїнських газет, в системі інтернет, в «форматі» радіопередач.

     Киянка Галина Ів на свій ще не надто солідний вік має багатий і цікавий життєвий досвід. Фінансист за освітою, але невтримно творча особистість. Свідома людина з активною громадянською позицією, волонтер за покликанням, багато сил і часу авторка витрачає на допомогу іншим. Життя склалося так, що вона нерідко буває за кордоном і  ділиться зі своїми читачами цікавинками з інших країв.
     Її дебютний твір «Поверни мене в Японію» у 2014 році отримав спеціальну відзнаку «Міжнародний вибір» літературного конкурсу «Коронація слова».

     Молодий та перспективний письменник. Збірка «Крик Душі» – це одна з його перших книг. В ній автор хоче передати всі ті почуття, переживання, які супроводжували його протягом того відрізку життя, якій він вже прожив. У кожному вірші читач може знайти щось про себе, що колись відбувалося з ним самим.

     

     Самобутня майстриня-вишивальниця з Києва, кавалера ордена княгині Ольги. До українського світосприйняття й народного мистецтва ця дивовижно поетична мисткиня пройшла довгий тернистий шлях. Адже і доля її непроста, як непростою була y більшості дітей війни.
     Творам Надії Вінарської-Марченко притаманне образне й поетичне світосприйняття навколишнього світу.
     Майстриня Вінарськa не лише вишиває: кожна її робота супроводжується власною поезією, своєрідним філософським супроводом до авторських картин-вишивок.

                      

     Поетеса, громадський діяч, авторка десятка поетичних збірок, текстів пісень. Заслужений працівник культури України (2006), голова всеукраїнського ГО «Поступ жінок-мироносиць». Ініціатор та організатор проекту «Мистецький спецназ», який засобами мистецтва надихає воїнів АТО. Голова Всеукраїнського громадського об’єднання «Поступ жінок – мироносиць», член Правління МГО «Земляцтво Придніпров’я» та Національної Ради жінок України; Почесний Громадянин с. Шевченкове (Батьківщина Тараса Шевченка); генерал-майор МГО «Козацтво України», голова Ради Берегинь Черкаського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво».
     Організовувала виготовлення монументу поетесі Ф. Карпенко та меморіальної дошки Академіку космонавтики В. Сайгаку, заступник голови експедиції В. Степанюка «Українські дороги Шевченка»; керівник Всеукраїнської акції «Тарасова Верба», керівник «Мистецького спецназу», співзасновник та ведуча Мистецької вітальні «Сила духу України Популяризатор Петриківського розпису та Трипільської культури.
     В творчому доробку понад 100 пісенних творів, близько десяти видань для дітей та дорослих з морально-етичної, християнської, патріотичної тематики, зокрема: нотний збірник (під супровід бандури) «Україна є, Україна буде!», «Золоті колоски», «Дарунок неба», «Віночок», «З Неподільного зерна», речитативи «Дорога моя земля» та інші.