Книги – ідеальна машина часу, вони дозволяють побувати у різних країнах, різних епохах, а деколи – і у різних світах. Пропонуємо  вам помандрувати по світу, для цього стануть у нагоді 8 абсолютно несхожих одна на одну книг. Головні герої цих книг, або просто мандрують, або шукають по світу себе  та внутрішню гармонію.

    Все, що потрібно від вас – трохи часу і уважне читання.

     «Шантарам» — роман австралійського письменника Ґреґорі Девіда Робертса. Вперше виданий в Австралії у 2003 році. В основу книги покладено події життя автора.
     Це душевна історія про грабіжника банків, який втік з в’язниці в Австралії та ховається в трущобах Мумбаї.
     Основна дія роману розгортається в Індії 1980-х років.
     У 2011 році  до виходу екранізації роману Робертс написав оригінальний сценарій. Продюсером картини виступає Джонні Депп.

     Норвезький етнолог та мандрівник, дослідник культури та походження різних народів світу: полінезійців, індіанців, жителів острова Пасхи, популяризатор науки, письменник. Здійснив кілька сміливих мандрівок на копіях стародавніх суден.
     1947-й рік. П’ятеро сміливих чоловіків стали під вітрило примітивного плота під назвою «Кон-Тікі», щоб довести неможливе: древні люди були сміливішими за нас, а їхні плоти — не такими вже й примітивними. Чоловіки пропливли за 101 день 6980 кілометрів і з Південної Америки дісталися Полінезії. Про це книжка «Експедиція Кон-Тікі». А ще про силу людини, її любов до інших людей, і про неупередженість, котрої нам бракує сьогодні. Поштовхом до цієї вилазки стали знахідки ще геть молодого Тура Геєрдала 1932 року під час його перших відвідин Полінезії, про що він розповів у книжці «Фату-Хіва. Назад до природи». Неймовірна історія мандрівки на плоті була екранізована 2012 року.

     Французький письменник, автор пригодницьких романів. Дія романів Ж. Верна, завжди дуже добре оформлених, як правило, відбувається у другій половині XIX ст. Вони є як винятково пригодницькими — «Діти капітана Гранта» (1868), «Навколо світу за вісімдесят днів» (1873), «П’ятнадцятирічний капітан» (1878), та ін., так і науково-фантастичними — «Із Землі на Місяць» (1865), «Двадцять тисяч льє під водою» (1870 г.), «Робур-Завойовник» (1886), тощо.   
     Роман «Навколо світу за вісімдесят днів» заснований на реальній подорожі американця Джорджа Френсиса Трейна (1829–1904).
     Ексцентричний англієць Філеас Фоґґ закладається, що зможе об’їхати земну кулю не більше, ніж за 80 днів. Разом зі слугою Жаном Паспарту, Фоґґ вирушає в подорож, використовуючи найрізноманітніші види транспорту.

     Роман «Маленької паризької книгарні» міжнародний бестселер, який можна прочитати і українською. Роман німецької письменниці Ніни Джордж розповідає про власника «Літературної аптеки» Жана Одинака. Замість пігулок він продає книги і виявляється, що це куди більш дієве лікування, коли йдеться про душевні травми та емоційні проблеми. Втім, самого себе Жан зцілити не може – смуток та спогади полонили всі думки головного героя. Допомогти йому може давній нерозкритий лист, от тільки потрібно наважитися його прочитати.
     Книга корисна і тим, хто шукає рекомендацій для читання, адже у цьому романі Жан Одинак розповідає про свої враження від низки хороших текстів минулого. Париж у книзі виступає як фон, приємним бонусом стануть рецепти кухні Провансу, які Ніна Джордж подає в кінці «Маленької паризької книгарні».

     Американська письменниця-прозаїк, біограф, мемуарист.
     «Їсти, молитися, кохати» – надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження та позитивні зміни в житті. Авторка книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не тільки відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману – письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Щоб набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та любити, ніби вперше.

     Культовий американський письменник, поет, есеїст, чільний представник і літописець літературного покоління, що сформувалося у 1940-их роках у Нью-Йорку і Сан-Франциско і було назване Керуаком «Beat Generation». Писав у стилі «спонтанної прози». Найвідоміший твір Керуака — роман «У дорозі» (1957) приніс йому славу великого американського письменника і «короля бітників».
     «У дорозі» — без перебільшення головний роман «розбитого покоління», який миттєво став легендою, здійняв шквал суперечливих відгуків і визначив подальший розвиток американської літератури. Цей роман заснований на реальних подорожах автора через США. Саме в цьому творі відбувається становлення славнозвісного «спонтанного» стилю Джека Керуака.

     Фінський письменник, один з найуспішніших і найвідоміших сучасних письменників Фінляндії. Написав 47 книг, з них 35 романів, його книги перекладені більш ніж сорока мовами, у тому числі, українською, та продані загальним тиражом більш ніж 8 млн екземплярів. Його найвідоміший роман, «Рік зайця», був перекладений більш ніж тридцятьма мовами, був двічі екранізований і завоював низку міжнародних нагород.
     Окрім Фінляндії, Арто Паасілінна здобув неабияку популярність у Франції, де його порівнювали з Габрієль Гарсія Маркесом, та Італії.
     Багато творів Арто Паасілінна були екранізовані, два твори адаптовані у графічні романи. Окрім романів Паасілінна писав також сценарії для кіно- та телефільмів.
     Вже нікого не здивуєш тим, що чоловік кидає дружину заради коханки. Але коли він кидає її заради зайця… “Рік зайця” – саме про це.
     Книга “Рік зайця” 1994 року здобула у Франції літературну премію “Ейр Інтер”.
     За незалежної України – це перший роман фінського автора.

     Американський письменник, володар Президентської медалі Свободи, лауреат Пулітцерівської премії, а також Нобелівської премії з літератури. За життя видав 27 книг, з них 16 романів. Українською перекладено: «На схід від Едему», «Про мишей і людей», «Подорожі з Чарлі в пошуках Америки», «В сумнівній битві», «Грона гніву», «Російський щоденник». У творах Стейнбека переплітаються натуралізм і гумор, його герої – селяни, бездомні, мігранти.
     «Подорожі з Чарлі в пошуках Америки». Послухати голос справжньої Америки, відчути запах трав і дерев, побачити кольори і світло — ось яку мету переслідував Джон Стейнбек, коли у сорок вісім років вирушив у подорож, щоб заново відкрити країну, про яку стільки років писав. Зі своїм пуделем Чарлі Стейнбек їздив і трасами, і сільськими дорогами.