21 лютого Київське вище професійне училище технологій та дизайну одягу, незважаючи на смертоносні ракети й скажені обстріли, разом із усім цивілізованим світом традиційно відзначило Міжнародний день рідної мови.
     Викладачка української мови та літератури Світлана МОРОЗ з метою утвердження престижу рідної мови, збереження та популяризації безцінних культурних скарбів, сприяння вихованню національної свідомості  й громадянської позиції учнівської молоді підготувала та провела низку заходів.
     У режимах онлайн та офлайн минали хвилинки патріотичного спілкування “Мова – код нації”: здобувачі та здобувачки освіти дізналися про трагічну історію Міжнародного дня рідної мови, провели паралелі з сьогоденням, коли вільнолюбні українці єдиною родиною стали на захист своєї мови, свободи, нації і мужньо тримають стрій.
     Освітній простір суспільно-гуманітарних знань наповнився цього дня особливим настроєм творчості і креативності: педагоги та учнівська молодь груп К-11, К-22, К-31 відпочили душею, читаючи ліричні вірші, та проявили свій малярський хист під час флешмобу “Намалюй поезію”. Така нестандартна творча діяльність сприяє всебічному розвитку, а найголовніше сьогодні – лікує зранену жорстокою війною душу.

     Цікавими і пізнавальними були розвивальні перерви: загадки, кросворди, дистанційна олімпіада з української мови «Всеосвіта», інтерактивні вправи «Антисуржик», «Новий правопис – для життя і професії» – таке дозвілля повертає нас у мирні часи, заспокоює і згуртовує, водночас дозволяє підвищити рівень мовленнєвої культури, сприяє усвідомленню того, що «Мови – це важливо».

     Завдання кожного громадянина – знати історію, шанувати культурний спадок предків, утверджувати кордони держави рідним українським словом. Метою інтерактивної локації «Впізнай митця» стала гостра потреба спонукати молодь ще більше пізнавати свою духовну культуру, шанувати її творців, аби протидіяти імперській ідеології, що століттями нав’язувала нам комплекс меншовартості. І в ці хвилини наші захисники та захисниці роблять усе, аби назавжди його побороти, а ми підтримуємо їх кожен на своєму місці своєю працею.

     Традиція відзначати Міжнародний день рідної мови була започаткована ще у 1999 році, та цьогоріч ми вперше і, віримо, востаннє відзначаємо цей день в умовах війни. Адже наша громадянська свідомість, непоборна віра у перемогу, наша феноменальна єдність доводять: українці непереможні, а рідна мова – код нації і кордон держави!