Пандемія наочно показала, що цифровізація з допоміжного напрямку розвитку стала основним, перетворилася на реальний засіб освіти. Нові методи цифрової освіти диктують необхідність розробки нової дидактики, а це, в свою чергу, потребує перебудови не тільки педагогічної освіти, а й способу мислення педагогів.
     А 24 лютого 2022 року змінила життя всіх українців.
     Освітяни не здаються, ламають бар’єри всіх перешкод та з гідністю доносять весь матеріал до здобувачів освіти, використовуючи для цього всі засоби інформаційно-комунікаціних технологій, сучасних методів та новинок цифровізації, адже без альтернативних методів не обійтись.
     В онлайн переходять традиційні університети, класичні та альтернативні школи. Страх перед онлайн-освітою під час пандемії зник, багато хто вперше спробував вчитися віддалено і багатьом сподобалося. Ми дізналися, що онлайн-освіта також може бути якісною (хоча, звичайно, може бути і не якісною – все як завжди).
     На заміну звичайної дошки під час розв’язування задач з фізики і астрономії використовуємо різні блокноти та вірутальні дошки, такі як: Microsoft One Note, Noteshelf, Padlet, тощо, адже сучасні гаджети можуть нам в цьому дуже допомогти. На заміну реальним есперементам та дослідам приходять вірутальні, наприклад фізичні симуляції Колорадського університету Phet. Для пояснення матеріалу з фізики і астрономії використовуються відеофрагменти як власних уроків так і Всеукраїнської школи онлайн, відео тривають до 10 хв, що являється одним із методів мікронавчання, основна ідея якого є знання, які потрібно подавати дозовано, невеликими порціями.
     Для закріплення матеріалу використовується метод Edutainment за допомогою інтерактивної платформи learningapps.