77 років тому, 8 травня 1945 року повною капітуляцією фашистської Німеччини завершилась війна у Європі, яка тривала майже 6 років. Ця війна забрала десятки мільйонів життів, зламала не одну долю, зруйнувала економіку з обох сторін. Бо у війні немає переможців… Тому цей день відзначається як День пам’яті і примирення.
     Поки ми пам’ятаємо страхіття і уроки війни, доти ми зберігатимемо мир…
     Але сьогодні ми дозволили приспати нашу пильність, повірили, що війни ніколи не буде на нашій землі, що миру можна досягти виключно дипломатичним шляхом. Забули, як наш східній сусід з імперськими амбіціями всю історію України зверхньо ставився до нашого народу, використовував його в своїх цілях, а як тільки українці повставали проти знущань, принижень, – безжально знищував їх.
     Ми не примиримося з ворогом, що веде війну з нашим народом. Але запам’ятаємо цю війну до дрібниці, розкажемо своїм дітям, онукам і правнукам. Не дозволимо злу повернутися на нашу землю!
     Ми ніколи не примиримося з несправедливістю, жорстокістю, з ворогом. Війна, якою охоплена Україна, виявила, хто справжні наші друзі і в житті, і в політиці.
     Наші діди, які воювали з німецькими фашистами в Другій світовій війні, навіть у найстрашнішому сні не могли уявити, що Німеччина буде на боці України у війні з росією.
     Наразі другорядні протиріччя відійшли на другий план, українські політичні партії об’єдналися, наш народ згуртувався і бореться за свою незалежність.
     У день пам’яті та примирення педагогічний та учнівський колективи провели ряд заходів:
– відкриту всеучилищну виховну годину ”Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!”;

– покладання квітів до місць поховання загиблих у Другій світовій війні та у війні з російськими агресорами;

– флешмоб ”Загадаємо бажання”.

     У нас всіх одна мета – перемога і мир!