Проєкт «Професія творити моду»

     Проєкт «Професія творити моду» реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Його ініціатори та організатори – Національне галузеве партнерство в легкий промисловості України “FashionGlobusUkraine” та Асоціація швейних училищ України.
      Цікава співпраця творчих авторських колективів 4 закладів професійної освіти України, а саме Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу, Хмельницького центру ПТО сфери послуг, Хустського професійного ліцею сфери послуг, ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області та виробників одягу, провідних дизайнерів, партнера проєкту компанії SOFTORG, лідера з продажу швейного обладнання, втілилася у створення сучасного електронного посібника «Професія творити моду» для здобувачів освіти, педагогічних працівників, всіх тих, хто працює в швейній галузі.
  Електронний засіб навчального призначення «Технологія виготовлення одягу» за розділами «Технологія виготовлення сукні» та «Технологія виготовлення жіночого жакету» для фахівців швейної галузі розроблено творчим колективом Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу відповідно до Державних стандартів професійно-технічної освіти.
  Посібник містить історію виготовлення виробу, характеристику текстильних матеріалів, фурнітури для їх виготовлення, технологію обробки вузлів, дефекти, які можуть виникнути під час обробки виробу, наведені приклади сучасного обладнання. Він зорієнтований на сучасні форми навчання, забезпечує сумісність із традиційними навчальними матеріалами, відповідає нормативним документам, які регламентують зміст освіти.
Багатий досвід, професіоналізм та творча креативність колективів допомогли при створенні е-посібника «Технологія виготовлення суконь», «Технологія виготовлення жіночого жакету» донести до цільової аудиторії електронного видання кращі практики виготовлення й обробки сукні та жіночого жакету, запропонували інноваційні шляхи в опануванні практичних навичок.

Авторський колектив зі створення електронного посібника

Петрович Світлана Миколаївна т.в.о. директора Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу.
Добровольська Світлана Миколаївна – заступник голови Асоціації швейних училищ України.
Тесля Ольга Юріївна старший майстер швейного відділення Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу, керівник творчої групи написання посібника «Технологія створення жакетів».
Мусієнко Тетяна Петрівна – викладач професійно-теоретичної підготовки Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу, керівник творчої групи написання посібника «Технологія створення суконь».
Плюшко Галина Григорівна – викладач професійно-теоретичної підготовки Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу.

Настанова користувача з експлуатації електронним засобом навчального призначення

     Електронний засіб навчального призначення «Професія творити моду» створено  Національним  галузевим  партнерством в легкій  промисловості України «Фешен Глобус Юкрейн».

 1. Зайти на головну сторінку  http://fashionglobusukraine.com/
 2. В меню зверху обираєте «Е-посібник  «Професія творити  моду». Потрапляєте на головну сторінку проекту, де опубліковано 5 посібників.
 3. На головній сторінці веб-ресурсу, що перед Вами, до відповідного посібника можливо потрапити через випадаюче меню гамбургер, розташоване в правому верхньому куті екрану, а також натиснувши на постер з відповідною назвою.
 4. Опинившись на головній сторінці конкретного е-посібника, є можливість перейти до будь-якого розділу 3 способами, а саме: випадаюче меню гамбургер у правому верхньому куті екрану, через підписані точки за назвами розділів, що знаходяться вздовж екрану праворуч по вертикалі та прокрутивши сторінку потрібний розділ можна обрати із списку посередині сторінки.
 5. Перебуваючи в будь-якому розділі через меню-гамбургер можна потрапити до головної сторінки проекту і всіх його розділів, до головної сторінки посібника на якому знаходитесь зараз.
 6. В розділах, яких будуть відео, потрібно натиснути плів і передивитись приклад.
 7. Навігація по ресурсу, зручна, як на звичайному сайті, інтуїтивно зрозуміла.
 8. Також буде доступна версія для скачування у PDF формі.
 • Для роботи з електронним посібником на порталі потрібно мати доступ до мережі Інтернет з будь-якою операційною системою та через зручний браузер (Internet Explorer, Google, Chrome, Opera, Firefox, Mozilla  і т.д.). З завантаженою версією потрібно мати встановлену програму, яка дозволяє передивлятись фалі у форматі PDF
 • Електронний посібник «Професія творити моду» створений у програмному середовищі  Microsoft Office Word та для зручності використання та зберігання викладено на веб-ресурс.
 • Посібник структурований за містом і складається з 5 тематичних напрямів (по 16 розділі), фен-бібліотека, використаної літератури, професійної етики, термінології  та 5 вебінарів.

     Для роботи з посібником необхідно:

 1. Перейти за посиланням на головну сторінку ресурсу та обрати необхідний розділ.
 2. Або завантажити, за необхідності, програму, яка дозволить відкривати PDF-формат.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Держпродспоживслужби України про відповідність електронного засобу навчального призначення “Професія творити моду” вимогам діючого санітарного законодавства України

Лист Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” про висновок науково-методичної комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України щодо схвалення для використання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти електронного засобу навчального призначення “Професія творити моду”