☑️Рекомендації для успішної здачі ЗНО☑️

Соціально-психологічна служба училища підготована для ВАС!
Рекомендації!! До успішної здачі ЗНО!!
У вас все вийде!!

Для того, щоб Ви могли впевнено впоратися з тестами у напруженій екзаменаційній обстановці, пропонуємо деякі найбільш універсальні стратегії підготовки до тестів і тактики їх виконання.

Тренуйтеся!📚🖊️ Перед безпосереднім тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів – просто заради тренування. Не можна навчитися добре вирішувати тести, не виконуючи їх, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять із типовими конструкціями тестових завдань, але дають вам й інший досвід – самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Слідкуйте за часом! 🕐❗ Тренуйтесь із секундоміром у руках. Засікайте час виконання тестів, обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації загальної ситуації неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуйте! 🤨🤔При тренуваннях дотримуйтеся всіх рекомендацій: як правильно вирішувати окреме завдання або тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а потрібно відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись.

Пропускайте! 😺☝️Треба навчитися пропускати важкі або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тесті завжди найдуться такі, з якими ви обов’язково впораєтеся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що ви не дібралися до “своїх” завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам не відомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом “сходів” і починається з легких питань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуйте! ☝️🙇Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді іншим, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, приводить до збільшення кількості балів.

Виключайте! 🙅🤷‍♂️Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох ознаках (а це легко), а не відразу на п’ятьох-сімох (що набагато складніше). Думайте лише про поточне завдання! Коли ви бачите нове завдання (питання), відкиньте все, що було в попередньому. Як правило, завдання в тестах не пов’язані один з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), можуть не допомогти, а тільки завадять сконцентруватися й правильно вирішити інше завдання. Ця стратегія дає вам й інший психологічний ефект – відкинути думки про невдачу в минулому завданні (якщо вам воно здалося занадто складним). Думайте лише про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали. Читайте уважно завдання до кінця! Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за “першими словами” і добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях. При виконанні будь-яких завдань важливо нічого не пропустити і нічого не вигадати.

Керуйте емоціями! 😱😤Ніхто не повинен виконати всі 100% завдань! Тому немає жодного сенсу гаяти час та витрачати емоційну енергію на передчасні переживання. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться відмінникам, які звикли при звичних методах контролю домагатися максимального результату.

Заплануйте «два кола»! 🧐🚴Сплануйте час таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) сеансу пройти всі завдання “по першому колу”. Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелося пропустити.

⚠️☑️Ось такий найпростіший список «рецептів». Якщо ви використаєте їх, то ще під час тренувань побачите, як відчутно зростуть ваші результати!