Практичний психолог - Сергієнко Світлана Іванівна

Освіта:

    УДПУ ім. М.Драгоманова (1993-1997 – педагогічний факультет);

  –  Київський університет ім. Бориса Грінченка (1997-2000  – практична психологія);

    І категорія (остання атестація 26.03.2019 року).

    Загальний стаж педагогічної діяльності –  20 років, за спеціальністю –  17 років у Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу

    

    Варто тільки повірити, що ви можете – і ви вже на півдорозі до мети.

Графік роботи:

Прийом здобувачів освіти: щоденно, з 10:00 по 16:00

Прийом батьків: четвер, з 12:00 по 17:00

Основна мета практичної психології – безпосередня психологічна допомога людям, які її потребують.

 1. Я вірю в тебе
 2. Ніколи не здавайся
 3. Ми вчимося
 4. Кожен фахівець колись був учнем як і ти
 5. Помилка не твій вибір
 6. Вчитись потрібно на кожній набитій гулі
 7. Ти в безпеці і тебе люблять
 1. «Не плач! Припини!»
 2. Дорослі хлопчики/дівчатка не бояться!
 3. Ти мене розчаровуєш!
 4. Від тебе ніякої користі! Ти все робиш не так!
 5. Ти погана дитина! Я більше тебе не люблю!
 6. Ти невдячна дитина!
 7. Тобі не вистачає (сміливості, кмітливості, тощо)
 8. Ти товстий/товста

Наші захоплення – це джерело енергії та позитиву. У дорослому житті ми часто нехтуємо своїми хобі, а даремно.

🔸Якщо ви живете тільки заради своєї роботи, то вам слід серйозно задуматися про заняття для душі. Коли мозок завжди зосереджений тільки на роботі, мислення притупляється, ідеї вичерпуються. Тому що для того, щоб робити це добре і мати здатність знаходити нові рішення, необхідно також виділити простір для чогось ще, що повністю відволікає, заряджає, радує і розслабляє. Натхнення і нові ідеї приходять, коли ми вільні.

🔸Хобі – це ще й «план Б» на крайній випадок. Хобі – це те, що є вашою справжньою пристрастю, що вам приносить задоволення, додає блиску в очах. Це те, у чому вам подобається розбиратися.

🔸Мозок любить випробування. Тому цікавість, з якою ви вивчаєте щось нове, дасть свої результати. Ви можете виявити, що здатні робити щось, про що й гадки не мали, що маєте якийсь талант і бачите щось, чого не бачать інші. І це може вивести вас на новий шлях, де в роботі не буде нудьги.

Хобі фактично має функцію компенсації, дає можливість зупинитися, «подихати» і побути щасливим хоча б в проміжках. Це те, на що ви точно можете розраховувати.

     У зв’язку з пандемією навчальний рік стартував в умовах нової реальності.

     Чи варто турбуватися про психічне, емоційне здоров’я дитини та її соціалізацію після затяжної паузи? Як адаптувати дитину до нових умов?

 • Не створюйте сильний ажіотаж навколо початку навчального року. Чим більше значення батьки надають цьому, тим більше буде метушні та очікувань.
 • Не виключені ситуації, коли діти можуть використовувати коронавірус як нову тему для булінгу в училищі. Проведіть превенції психічних розладів, пов’язаних з булінгом, емоційним насильством,розкажіть більше про коронавірус і способи себе захистити. Не катастрофізуйте можливі наслідки. Не формуйте у дитини страх заразитися в училищі.

     Кожен день несе в собі безліч цікавих подій і зустрічей. Але як залишатися життєрадісною людиною впродовж дня? Де взяти сили і енергію, щоб встигнути все заплановане?

     Перш за все варто навчитися правильно розподіляти свої сили.

     Спробуйте дотримуватися наступних порад:

Графіки і плани. Не варто нехтувати графіком або планом на день. Пишіть приблизні часові рамки, складайте графіки, поєднуйте кілька справ одночасно.

  Делегування. Багато людей недооцінюють свою власну роботу. Не варто тягнути все на собі, розподіляйте домашні обов’язки, делегуйте справи.

Відпочинок. Складаючи план справ на день, багато хто забуває про найголовніше — відпочинок. Завдяки якісному відпочинку можна заповнити свої емоційні та енергетичні ресурси.

  Стежити за емоціями. Не тільки робота і повсякденні справи поглинають людську енергію. Песимізм, роздратування, злість, заздрість — все це поглинає енергію досить швидко. Візьміть за правило стежити протягом тижня за своїми емоціями.

     Постарайтеся прибрати зі свого життя все те, що змушує вас відчувати негативні емоції. Зробіть своє життя максимально комфортним для себе.

    Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання (який для наших учнів все ж не новинка) можна використати не тільки для захисту здоров’я, а ще й для тренування навички планування справ 💪

    Тримайте декілька порад, які допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити!

 Перша порада: свій ранок починайте в звичний для вас час. Ніжитися в ліжку залишатимось, як зазвичай, у вихідні дні.

 Друга порада: покладіть перед собою чистий папір, це буде ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка — пів години, душ — 10 хвилин, сніданок — 10 хвилин, прочитати робочу пошту — 5 хвилин та інше) та другорядне (погуляти з собакою/кішкою — півгодини, увійти в соцмережі та поспілкуватись із друзями — 20 хвилин та інше). Починайте свій день З ВАЖЛИВОГО!

 Третя порада: на кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання (20-30 хвилин) та для ОБОВ’ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (15-20 хвилин).

 Четверта порада: виконуючи завдання, уважно читайте умови та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це вам допоможе зосередитись на важливому в завданні. Якщо щось стало незрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок другу/вчителю стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.

 П’ята порада: відмітьте в вашому листі-плані виконані заплановані дії. Похваліть себе та приступайте до списку справ другої колонки, обов’язково відпочиваючи після виконаного завдання.

    З метою надання батькам і педагогам допомоги з питань захисту дітей від впливу шкідливої інформації розроблено ряд посібників і складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет.

    Детальніше за посиланням тут

Сьогоднішні реалії стають причиною загальної депресії населення. Паніка від поширення вірусу, посилений карантин та ізоляція лише поглиблюють проблеми нездорової поведінки людей.

Доктор Річард Охрінг, кандидат наук в області клінічної психології, дає інструменти, що допоможуть запобігти та впоратися з подібними негативними факторами ризику.