З 13 по 17 березня в Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу проходив Тиждень Математики, організований викладачкою математики Жанною ДВОРЯК.
     В понеділок в освітньому закладі проводилася радіогазета,  де учні груп К-11, К-12, П-13,  А-25 представили відеопроєкт «Внесок українських науковців  у розвиток світової математики».

     Також здобувачі освіти мали можливість відвідати виставку «Галерея вчених математиків», познайомитись із життєвим та творчим шляхом видатних математиків України та світу.
     Учні перших курсів написали  пошукові роботи про життя і діяльність українських математиків.

     Протягом тижня здобувачі освіти на уроках математики в хвилини емоційного розвантаження переглядали відеоролики, де дізналися багато цікавих фактів із життя великих вчених.

     Здобувачі освіти мали змогу познайомитися із матеріалами в Google classroom, прийняти участь в онлайн іграх у застосунку LearningApps.

     14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят – Міжнародний день числа «Пі». Здобувачі освіти Київського вищого професійного училища також долучилися до св’яткування дня народження магічного числа.
     Учні переглядали відеоматеріали, презентації, а також ділилися знайденою ними інформацією про історичні факти даного вимірювання.
     Здобувачі освіти прийняти участь в онлайн вікторинах у застосунку LearningApps, посилання на які було розміщено в Google classroom та слухали  музику числа “Пі” створену Девідом Макдональдом.

     Учні нашого закладу освіти зуміли знайти взаємозв’язок математики та літератури.
     Математика і література – це вічні науки. З найдавніших часів відомо, що математика вчить правильно і послідовно мислити, логічно міркувати. Не менш важлива і література, що дозволяє людині висловлювати свої думки, почуття, емоції. Тільки в тісному взаємозв’язку цих наук людина відчуватиме себе спокійно, впевнено, комфортно в цьому величезному світі загадок.
     Багато відомих діячів науки поєднували в своїй діяльності і математику, і літературу.

  • Прочитавши казку Льюїса Керролла „Аліса в країні чудес”, англійська королева так захопилася нею, що наказала принести їй усі книжки чарівного казкаря. Якими ж були здивування та розчарування, коли їй принесли книжки, на кожній сторінці яких рясніли формули і незрозумілі терміни. Королева не знала, що автор „Аліси” Льюїс Керролл був математиком Чарлзом Латуїджом Доджсоном.
  • І. Я. Франко, відомий український письменник (поет, прозаїк, драматург) здійснив український переклад задач (він називав їх загадками) грецького епіграміста Метродора, і не лише перекладав віршовані задачі, а й сам шукав способи їх розв’язання.

     І таких прикладів є досить багато.
     Учням було запропоновано розв’язати віршовані задачі. Свої міркування діти надсилали в Google classroom.

     Анастасія Дірінг, учениця групи К-31, провела опитування серед учнів та викладачів нашого училища про важливість математики в їхньому житті.

     Учні груп К-11, А-25, К-31 підготували відеопроєктпроєкт «Поетична математика».

     Цікавою була виставка малюнків здобувачів освіти, де вони спробували показати елементи використання математичних знань у своїй майбутній професії та і в житті загалом.

     Під час повітряних небезпек, на перервах учні будували малюнки за відомими координатами, розгадували загадки із сірниками і вирішували цікаві логічні задачі.

     Анастасія Дірінг та Євгенія Журба, учениці групи К-31 підготували відеоролик «Наші математчні будні!».

     З 16 березня 09:00 ранку до 19 березня 21:00 вечора в Україні  проходив Міжнародний етап Математичного конкурсу  «Кенгуру».  Здобувачі освіти нашого училища також долучилися до проведення конкурсу.
     Учні нашого училища впевнено крокують стежками математичного марафону, пройшовши:

  • загальноучилищну олімпіаду (жовтень);
  • онлайн-олімпіади Осінь -2022 (листопад);
  • Зима-2023, які проходили на освітньому порталі «Всеосвіта» (лютий);
  • Міжнародні етапи Математичного конкурсу  «Кенгуру-2022» (грудень);
  • «Кенгуру-2023» (березень);
  • ІІ та III етапи Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики (грудень – січень);
  • Плануємо взяти участь в олімпіаді на Всеосвіті Весна-2023 (квітень).

      За результатами всіх заходів з математики, які були проведені в 2022-2023 навчальному році в нашому навчальному закладі буде оголошено переможців математичного марафону та визначено найкращого математика КВПУТДО 2022-2023 н.р.
     Україна живе, Україна бореться, Україна перемагає!!!
     Збудуємо Україну РАЗОМ.