6 березня в Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу розпочалися заходи з нагоди відзначення Тижня словесності та Шевченківських днів, підготовлені викладачкою української мови і літератури Світланою Мороз.
     Щодня в освітньому закладі проводилися радіогазети, лунали українські мелодії. Цікаво і з користю проходили розважальні перерви.

     Здобувачі та здобувачки освіти відвідали виставку-екскурсію «Українські мовознавці», довідалися про діяльність науковців, котрі (часто ціною власної свободи) доводили, що українська мова має прадавню історію, є засобом самоідентифікації та вільного розвитку українського народу.

      Під час уроку-подорожі, приуроченого до 225 річниці з часу видання «Енеїди» І. П. Котляревського, учні групи К-12 перенеслися уявою до часів зародження «живої», народної мови й літератури, що була відшліфована й унормована впродовж століть й діамантом виблискує сьогодні на увесь світ.

     Надзвичайно важливо вчитися аналізувати події минулого, робити правильні висновки, ставати патріотами своєї держави. З цією метою було проведено виставку, радіогазету та урок-лекцію «100 років із часу початку українізації: турбота про націю чи підступний план тоталітаризму?». Молодь усвідомила справжню суть явища під назвою «українізація».

     За ініціативою директорки училища Світлани Миколаївни Петрович педагогічний колектив та здобувачі освіти започаткували творчий проєкт – поетичний радіомарафон «У ріднім слові – сила й міць держави». Кожен урок розпочинався із щирих, натхненних поезій класиків і сучасників української літератури.
     Шевченківські дні 9 та 10 березня, що проходили під гаслом «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос твій до волі нас веде!», ще міцніше згуртували нашу дружну родину навколо ідеї збереження своєї культурної спадщини, своєї свободи, мови, душі і сталевої нації волелюбних українців.

     Учні взяли участь у конкурсі есе під назвою «Мій Шевченко», представивши свій образ митця, висловивши свої міркування щодо значення його творчості – палкого поетичного заклику боротися за волю.

     Впродовж тижня лунали наповнені болем за долю принижуваних і пригноблюваних московитами співвітчизників і
водночас наснажені святою вірою у відродження нації поезії Великого Пророка.
     Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос твій до волі приведе!