В Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу 16 вересня 2021 року відбулося проведення уроків на природі в лісопарковій зоні згідно розкладу. Основне завдання, яке стояло перед колективом – використання творчої спадщини В. Сухомлинського в освітньому процесі закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
     Для проведення навчання на природі на території лісопарку було організовано локації:
     1. «Країна професій» із зупинками: професійна, технологічна, дизайн, конструкторська, художня професійно-теоретичного та професійно-практичного спрямування.
     Головною метою локації було створення мандрівки основними напрямками професії “Кравець; закрійник”. Здобувачам освіти пропонувалося на зупинках відпрацювати практичні та професійні навички, розвити творчу уяву, візуально-просторове мислення. Наприклад, пришити ґудзик (відпрацювання ручних робіт, пришивання фурнітури); відповісти на питання з професії, розгадати ребуси (закріплення термінології, розвиток логічного мислення); створити виріб у техніці “оригамі” (задіяна моторика пальців та рук, точність рухів та розрахунків, розвиток окоміру, просторово-візуальної уяви, креативного та творчого мислення); виконати завдання  на розвиток творчих здібностей під час створення образу за окремими елементами одягу з використанням природних матеріалів (гілки, листя, жолуді тощо).
     2. «Краса від природи України». Здобувачі освіти створювали зачіски до фото моделі з природних матеріалів (оцінювалось гармонійне поєднання кольорів та матеріалів, творчий задум); віночки з природних матеріалів (враховувались оригінальність, гармонійність, складність роботи, презентація виробу).
     3. «Галявина суспільних знань» (історія, громадянська освіта, філософія, соціологія, етика) пропонувала конструктор лозунгу – скласти із запропонованих слів лозунг про раціональне використання природних ресурсів, які відіграють важливу роль у виробництві суспільних благ.
     4. «Фізико-математична алея» – проведення дискусії з питань фізико-математичного змісту, пов’язаних із природними явищами.
     5. «Історико-мистецький арсенал» – вирішувались завдання з історії, мистецтва, літератури у вигляді запитань, ребусів, флеш-карток.
     6. «Природничо-географічна». Було проведено комплексне заняття на природі у вигляді тематичних станцій, з виконанням наступних творчих завдань: на станції «Яка буде погода?» проведено вікторину на знання передумов погодних змін; на «Загадковій» – відгадування географічних загадок; «На узліссі» – розшифрування анаграм з лісової тематики; в «Лісовому театрі» – невербальне відтворення явищ та об’єктів природи (дощ, гроза, ріка, хмара).
     Також запропоновано гру на знання лікарських рослин, корисних і шкідливих грибів. Завдання на кожній станції розроблено індивідуально для кожного курсу з урахуванням рівня підготовки і творчих здібностей учнів.
     Для мотивації пізнавальної активності групи були відзначені певною кількістю фішок за правильні відповіді.
     7. «Фізкультура завжди з нами» – дихальна гімнастика та руханки під музику. 
     Фізкультура на свіжому повітрі має важливе значення для укріплення здоров’я здобувачів освіти. Дихальна гімнастика та рухові активності під час заходу позитивно впливали на настрій всіх учасників. За виконання фізичних вправ та різноманітних завдань командами отримували відповідні бали.
     Кульмінацією стало змагання присвячене Дню фізичної культури України з перетягування канату.
     За загальними результатами проведеного заходу виявили найсильніших, найактивніших, найзацікавленіших! Всі отримали солодкі нагороди! Та саме головне – це участь всіх в оздоровленні кожного!
     8. «Під час надання допомоги не нашкодь» – практичні навички надання домедичної допомоги при травмах, які можна отримати під час прогулянки лісом; вміння розрізняти їстівні та отруйні гриби, ягоди.
     Перед початком уроків старости кожної групи отримали маршрутний лист, в якому були вказані всі локації для виставлення отриманих результатів. По закінченню уроків цей лист здавали адміністрації для підведення підсумків.
     Під час організації роботи в локаціях можна було спостерігати за згуртованістю групи, вмінням працювати в колективі, співпрацею учнів з майстром виробничого навчання і викладачем.
     Наприкінці заходу проводились змагання з перетягування канату між здобувачами освіти різних груп. Дух змагання – теж важливий крок до згуртованості колективу.
     За підсумками проведених уроків кожна група отримала смаколики та дипломи, а головне –  це радісні очі зобувачів освіти та їх щасливі обличчя.
     Отже, можна зробити висновок, що бeзпoсeрeднiй кoнтaкт з дoвкiллям – нaйкрaщий шлях здoбуття знaнь тa вихoвaння пoчуттiв. Тaкe спiлкувaння з прирoдoю примушує кожного з нас думaти, устaнoвлювaти причиннo-нaслiдкoвi зв’язки, здoбувaти рeaлiстичнo-нaукoвi знaння.