Кращі есе “Якщо отримана професія – це не змарновані даремно роки, тоді в спорідненій майбутній праці відновлення Вкраїни запорука”, виконані здобувачками освіти ІІ та ІІІ курсів на конкурс,  присвячений 300-річчю з дня народження Г. Сковороди.

Якщо отримана професія – це не змарновані даремно роки, тоді в спорідненій майбутній праці відновлення Вкраїни запорука

СЕРГІЄНКО Наталія, група П-23

     Мені імпонує філософська ідея видатного українського філософа, просвітителя, поета, музиканта Григорія Сковороди про споріднену працю. На мою думку, споріднена праця – це праця, яка сприймається людиною як рідна, улюблена, яка дає насолоду, користь іншим і всій державі.  
     Розкажу про себе. Вступивши два роки тому до Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу за професією “Перукар, перукар-модельєр, манікюрник”, я не тільки щодня набуваю нових знань, професійних вмінь, спілкуюся з однолітками і педагогами, а й здобуваю улюблену, споріднену професію. У цьому я вже впевнилася і дуже задоволена своїм вибором. Адже улюблена справа на життя  – це не просто робота, а натхнення та свіжий ковток повітря. Звісно, моя професія, як і будь-яка інша, моя має свої мінуси, але плюсів я бачу набагато більше. Наприклад, переваги в тому, що ця справа надає досвід спілкування з різними людьми, гарний настрій, задоволення, приємні емоції, високий прибуток, а це робить мене і людей навколо щасливішими, сприяє економічному зміцненню розореної війною України. Вже зараз я маю можливість робити гарні сучасні зачіски і наснажуватися цим, надихати інших людей. Допомагаючи людям стати красивішими, я роблю світ гарнішим та щасливішим.
     Навчання в училищі наповнює мене позитивними емоціями, в хорошій дружній команді з чуйними педагогами хочеться вчитися ще більше. Підтримуючи один одного ми щодня досягаємо нових вершин.
     Багато людей не зрозуміє мій вибір професії, для когось фах перукаря – нецікавий, тяжкий, монотонний. А для мене це творчість, захопливе хобі, а не змарнований рутинною працею час.
     Людина, праця якої є для неї рідною, спорідненою, як її назвав Григорій Сковорода, приносить користь собі, своїй родині, суспільству, всій Україні, яка сьогодні так потребує цілеспрямованих, розумних, вільних у творчості, щасливих громадян і фахівців своєї справи. Справді, у спорідненій праці – запорука саморозвитку та щастя людини, відновлення і розквіт вільної України!

Якщо отримана професія – це не змарновані даремно роки, тоді в спорідненій майбутній праці відновлення Вкраїни запорука

КОСТЮЧЕНКО Тетяна, група П-24

     Мені подобається ідея мандрівного філософа, педагога, письменника Григорія Сковороди про те, що кожна людина має займатися спорідненою працею. Я гадаю, що це така праця, яка приносить щастя, додає сил, «потрібне робить неважким, а важке непотрібним». Григорій Савович Сковорода вважав, що людина народжується з певними здібностями або нахилами, і я переконана, що вкрай важливо «зрозуміти» себе, знайти в собі закладені природою задатки і розвивати їх, все життя удосконалюючись у професії. Український філософ був переконаний в тому, що людина може бути по-справжньому щасливою лише тоді, коли живе «за натурою», тобто займається спорідненою працею.   
     Я вважаю, що в цій ідеї є дуже важливе раціональне зерно. Кожна людина має до чогось талант, і його важливо розвивати для свого щастя, радості людей, для процвітання рідної країни, підтримувати економіку якої будуть саме фахівці, залюблені у свою працю.
     Я дуже сподіваюся, що правильно розумію, якою є споріднена праця для мене. Наразі можу з упевненістю сказати, що щаслива у своїй професії «Перукар, перукар-модельєр, манікюрник» і не шкодую, що обрала цей фах, адже отримую задоволення від того, як я роблю зачіски чи укладання волосся. Це дарує радість людям,  а це особливо це важливо у складні часи варварської війни.
     Справді, якщо людина займається рідною для себе (спорідненою) працею, вона не марнує своє життя, а проживає його повноцінно, радісно, плідно працюючи для себе і своєї держави. Я вважаю, що вкрай важливо кожному перейнятися ідеєю спорідненої праці Григорія Савовича Сковороди та прагнути до того, аби праця, якій ми присвячуємо життя, була нам до серця, сприяла відбудові і розвитку вільної України.

Якщо отримана професія – це не змарновані даремно роки, тоді в спорідненій майбутній праці відновлення Вкраїни запорука

ОСІПЕЦЬ Софія, група П-23

     Коли я знайомилася з творчістю письменника, педагога, філософа Григорія Сковороди, найбільше мене зацікавила його ідея про споріднену працю. На думку мислителя, кожна людина має займатися тим, до чого має потяг і схильність. Тільки тоді ця діяльність приноситиме не лише задоволення, а й суспільну користь.
     Я також вважаю, що кожна людина повинна самостійно вибрати професію, керуючись своїми бажаннями, інтересами, здібностями. Саме за цими критеріями я обрала професію «Перукар-модельєр». Виявляється, стати перукарем не так легко, як може здаватися на перший погляд, але шлях поразок та спроб обов’язково приведе до успіху.
     Для мене моя професія чудова тим, що виконуючи свою роботу з душею, я можу дарувати радість не тільки клієнтам, а й сама отримую задоволення, яке ще й добре винагороджується, а отже економіка рідної країни зміцнюється.
     Вибір професії – дуже важливий крок у житті. Головне – знати і розуміти свою сумісність з обраним фахом. Важливо керуватися не лише бажаннями, інтересами, здібностями, а враховувати і свій моральний та фізичний стан, затребуваність професії на ринку праці. Обравши улюблену справу, не стійте на місці, використовуйте всі можливості для саморозвитку, ставте за мету досягнення високих результатів і не бійтеся поразок. Тоді ваше життя буде не змарнованими роками, а приноситиме радість людям навіть у тяжкі часи боротьби за волю, сприятиме відновленню рідної України.

Якщо отримана професія – це не змарновані даремно роки, тоді в спорідненій майбутній праці відновлення Вкраїни запорука

СЕМОНЧУК Вікторія, група П-23

     Вважаю, що філософ, письмениник, педагог Григорій Сковорода ідеєю про споріднену працю хотів спонукати людей замислитися над сенсом існування, поміркувати, в чому полягає щастя людини. Адже робота – дуже важлива й вагома складова нашого життя і має бути рідною нам, близькою серцю, інакше життя справді перетвориться на змарновані даремно роки. На превеликий жаль проблема спорідненої праці наразі стала ще більш гострою, адже, як свідчить статистика, великий відсоток людей впадає у тяжку депресію через осоружну роботу; люди не задоволені своїм життям, невдоволені собою. У таких працівників немає наснаги, а отже їхня праця малоефективна, не приносить користі ані їм, ані державі.
     Наприклад, я вчуся на перукаря і за півтора роки впевнилася в тому, що мені це справді подобається. Серед моїх знайомих є й ті, для кого цей фах не став рідним, але, на мою думку, в цьому немає нічого поганого, адже попереду – ціле життя, а ця ситуація буде добрим повчанням, поштовхом «знайти себе» у спорідненій праці.
     Я так само шляхом спроб і помилок (а іноді й розчарувань) почала досягати певних успіхів у своїй майбутній професії. У будь-якій справі важливо не здаватися, мати мрію і попри всі перешкоди наближати її, як це робить весь наш народ у часи страшної війни ХХІ століття.
     Ще хочу розповісти про людину, яку я дуже люблю, і яка мене надихає й підтримує. Це моя матуся. Вона дуже цілеспрямована, у школі, технікумі й інституті вчилася на відмінно, але не заради оцінок, а через те, що мала потребу зростати над собою, збагачувати себе духовно і інтелектуально, а зараз ділиться цими скарбами зі мною. Я дуже пишаюся своєю мамою!
     А насамкінець хочу ще раз сказати: справа, яка вам не до вподоби, якою ви не горите, якою ви не надихаєтеся, ніколи не зробить щасливими ані вас, ані людей навколо, не принесе користі Україні, за свободу і процвітання якої такою дорогою ціною платить наша нація.

Якщо отримана професія – це не змарновані даремно роки, тоді в спорідненій майбутній праці відновлення Вкраїни запорука

КРАВЧЕНКО Олександра, група К – 21

     Щодо спорідненої праці, повністю погоджуюся з ідеєю філосова і письменника Григорія Сковороди, адже пререконана, що кожна людина має займатися тією справою, до якої вона схильна, має інтерес та прагнення бути кращою у своїй царині.
     Наприклад, я обрала фах кравця тому, що ця професія мене зацікавила, і чим більше майстерності я набуваю, тим більше зростає мій інтерес до цієї творчої і такої потрібної людям праці.
     За моїм переконанням, професія кравця цікава тим, що виконуючи роботу з душею, створюючи оригінальні витвори мистецтва, кравець дарує радість собі, своїм замовникам, допомагає фронту, підтримує Україну. Виконуючи посильну волонтерську роботу в майстерні, я відчула свою потрібність, долученість до великої місії допомогти нашим воїнам, медикам, волонтерам, просто людям, які були позбавлені загарбником рідного дому. І після нашої перемоги я маю мрію створювати для людей красу, адже ми виготовляємо не просто одяг, наше вбрання дарує позитивні емоції, настрій, підсилює бажання жити щасливо у вільній Україні.
     Отже, потрібно відповідально ставитися до вибору професії, аби не перетворити своє життя на змарновані роки. Нехай труднощі не розчаровують вас, адже приклад Григорія Савовича Сковороди та інших видатних українців – класиків та сучасників – навчає нас міцно тримати стрій, йти до своєї мрії незважаючи на будь-які перепони!